یکی از نیازهای اساسی هر وب سایت وردپرسی افزودن فونت به قالب می باشد. استفاده از فونت دلخواه در وردپرس، باعث تغییر شکل و ظاهر سایت خواهد شد و  می توان ظاهری بهتر در سایت خود ایجاد کرد. این تغییرات زمانی زیبایی خود را نشان میدهد که از فونت‌های محبوبی مثل ایران سنس، بی یکان و ایران سنس دست نویس استفاده کنید. در این آموزش قصد داریم تا به نحوه اضافه کردن فونت فارسی به قالب وردپرس بپردازیم تا با استفاده از آن فونت سایت خودتون را تغییر داده و ظاهر سایت را صرفا با یک فونت زیرورو کنید. لطفا در ادامه مطلب با ما باشید…

دستور font-face

فونت فیس “font-face” دستوری در “CSS” می باشد که با استفاده از آن میتوان فونت دلخواه را فراخوانی کرد.توصیه ما این است که به جای استفاده از افزونه های فونت از دستور فونت فیس استفاده کنید.نگران نباشید کار با آن بسیار راحت است کافیست مراحل زیر را در سایت خود انجام دهید.

  • اول از همه دانلود فونت موررد نظر برای استفاده در قالب وردپرسی
  • اضافه کردن پوشه فونت در داخل پوسته وردپرس
  • استفاده از دستور فونت فیس و قراردادن کد در فایل استایل قالب

ما در این آموزش از فونت ایران یکان استفاده کرده ایم که می توانید با کلیک رو اسم فونت این فونت را تهیه نمائید. البته برای راحتی کار ما فونت وزیر را برای دانلود آماده کرده ایم که میتوانید آنرا با تمامی فرمتها از این لینک دانلود کنید.

پس از دانلود فونت و اکسترکت کردن آن داخل پوشه fonts در قالب وردپرسی حالا نوبت آنست که دستور فونت فیس را به فایل استایل قالب اضافه کنید.

فونت فیس

توجه داشته باشید اگر قالب شما دارای پنل تنظیمات پوسته و باکس css سفارشی بود میتوانید این کد ها داخل باکس قرار دهید.

فقط باید توجه داشته باشید مسیردهی را بطور درست انجام داده باشید در غیر اینصورت فونت مورد نظر شما بارگزاری نخواهد شد.امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد در صورت داشتن هرگونه سئوال در قسمت نظرات آن را بیان کنید.

 

 

 

Please rate Stellar

0 / 3

Your page rank:

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

    فهرست مطالب